Za studente Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, u našoj Bolnici, održan je Praktikum iz izbornog kolegija forenzička psihijatrija voditeljice prof. dr. sc. Velinke Grozdanić, dipl. iur. Praktikum se sastojao od teoretskog i praktičnog dijela. U teoretskom dijelu stručni djelatnici Psihijatrijske bolnice Rab održali su predavanja na teme: doc. dr. sc. Vesna Šendula-Jengić, psihijatar "Forenzička psihijatrija i tretman u RH" Tatjana Ružić, dr. med., psihijatar "Delikti u afektu" prof. Gordan Bošković, dipl. psiholog "Predikcija nasilnog ponašanja" Slaven Zudenigo, dr. med., psihijatar "Forenzički aspekt ovisnosti - sigurnosne mjere obveznog liječenja od ovisnosti" U drugom dijelu Praktikuma održane su radionice prikazi slučajeva.