U Psihijatrijskoj bolnici Rab Svjetski dan bolesnika obilježen je prigodnim zabavnim programom i organizacijom više umjetničkih radionica. U Kongresnoj dvorani Bolnice osobama koje se nalaze na liječenju, Dan bolesnika čestitala je ravnateljica Bolnice doc.dr.sc. Vesna Šendula-Jengić, zaželjevši da im dan bude kreativan i aktivan što će predstavljati još jedan korak dalje od bolesti, a bliže zdravlju. Dan bolesnika čestitao je bolesnicima i svima koji se potrebitima bave i pružaju pomoć provikar Anton Depikolozvane. Zabavan i šarolik program koji su pod vodstvom bacc. therap. occup. Martine Kovačević pripremili i izveli bolesnici naše Bolnice oduševio je sve prisutne. Bolesnici su pokazali svoju kreativnost i talente u glumi, pjevanju, sviranju. Ove godine organiziran je veći broj umjetničkih radionica u koje su se uključile osobe koje se nalaze na liječenju u Bolnici. Radionice su se održavale na Odsjeku za integrativnu rehabilitaciju, a zajednička tema bila je „Rijeka ljubavi“. Radionicu filcanja ovčje vune vodila je Sonja Friedmann – Štokić. Zoja Radmilović je vodila radionicu izrade predmeta od gline. Tehniku crtanja na svili bolesnike je učila Katica Coral, a Petra Travaš je s bolesnicima radila linoreze. Već tradicionalno članovi Udruge ULIKS koja okuplja rapske likovne i književne umjetnike, zajedeno s pacijentima održali su likovnu radionicu. Sve radovi koji su nastali za vrijeme održavanja radionica sudionici su darivali za uređenje terapijskih prostora Bolnice. Za osobe koje se liječe u Bolnici upriličen je domjenak. Aktivno sudjelovanje u osmišljavanju programa obilježavanja Dana bolesnika, te druženje s posjetiteljima priredbe pozitivno utječe na osjećaj samopouzdanja i smanjuje osjećaj izoliranosti bolesnika, što pridonosi njihovom uspješnijem i bržem ozdravljenju. Zahvaljujemo se voditeljima radionica i članovima ULIKS-a što su se svojim sudjelovanjem obogatili obilježavanje Dana bolesnika u našoj Bolnici.