Važna obavijest - 23.03.2020.

23.3.2020

Poštovani pacijenti,  članovi obitelji i skrbnici

Kao i do sada želimo Vas izvijestiti da je trenutna epidemiološka situacija u bolnici dobra. Nema slučajeva infekcije COVID-19, kod pacijenata niti zaposlenika. Liječenje naših bolesnika odvija se prema predviđenom programu. Redovito pratimo situaciju u našoj regiji i zemlji i pripremamo se kao i cijeli zdravstveni sustav na moguće širenje epidemije, kao i viši stupanj epidemioloških mjera sukladno uputama Stožera civilne zaštite RH i Kriznog stožera Ministarstva zdravstva.
Ukoliko želite da Vaši bližnji nastave liječenje kod kuće, molimo Vas da nam najavite dolazak, kako bismo pripremili otpust i dogovorili način otpusta bolesnika ukoliko se otpust organizira na drugi način, npr. sanitetskim prijevozom.
Sukladno naputku Stožera civilne zaštite RH, u cilju prevencije širenja epidemije moguće je očekivati i daljnje restriktivne mjere u vezi slanja raznih paketa i pošiljki. Za sada primamo pošiljke dva dana u tjednu: utorkom i četvrtkom. Za sve upite slobodno nas kontaktirajte telefonom na broj: 051-750-640 ili e-mailom bolnicarab@bolnicarab.hr.
Za HITNE pozive u vezi otpusta molimo kontaktirajte Pomoćnicu ravnatelja za sestrinstvo, glavnu sestru bolnice gđu. Esteru Paparić, mag. med. techn. na mobitel broj 098 218 016, koja će Vas uputiti na daljnje kontakt brojeve nadležnih liječnika na odjelima svaki dan od 07,00 – 16,00 sati.
Dežurni liječnik i dežurna sestra dostupni su 24 sata, ali Vas molimo da poštujete njihovu zauzetost hitnim intervencijama te ove brojeve zovete samo i isključivo u slučaju hitne potrebe (dežurni liječnik: 098-218-013, dežurna sestra: 099-211-0777)
 Sve naše specijalističke psihijatrijske ambulante i dalje će raditi on-line te se možete slobodno obratiti službi za centralno naručivanje, koja će vam ugovoriti termin sa specijalistom (tel: 051 -750-675). Nadamo se da ćemo zajednički , vođeni strpljenjem, solidarnošću i odgovornim ponašanjem u što skorijem vremenu prebroditi i ove izvanredne i ozbiljne okolnosti.
Zahvaljujemo Vam na povjerenju i želimo Vam svako dobro.

VAŽNI TELEFONSKI BROJEVI (od 07,00-16,00 osim Centrale):

Centrala (od 0,00-24,00)                  tel: 051 750 640
Služba za centralno naručivanje         tel: 051 750 675
Dežurni liječnik:                               gsm: 098 218 013
Dežurna sestra:                               gsm: 099 211 0777

HITNI POZIVI VEZANI UZ OTPUST:

Glavna sestra bolnice                       gsm: 098 218 016

PSIHOSOCIJALNA POMOĆ I PODRŠKA:

Dežurni telefon:                              gsm: 099 211 0746

E-mail:                                 tusmozavas@bolnicarab.hr